Rositky

Tanečná skupina La Rosa predstavuje nielen štyri výnimočné ženy, ktoré za projektom stoja, ale aj vášeň, temperament a eleganciu, ktoré z nich vyžarujú. Očaria vás ladné pohyby v sprievode latino rytmov, pestrofarebné kostýmy, nefalšované široké úsmevy a pozitívna energia. ,,Na tanci milujeme prepojenie pohybu a umenia. Tanec je pre nás každodennou očistou od bežných starostí. Niečo ako meditácia, nekonečná sloboda. La Rosa pre nás predstavuje splnený sen, o ktorom sme tak dlho snívali. Milujeme ten pocit stáť na pódiu a vyjadriť pohybom naše emócie.”

Zuzana

 

 

Zuzka je živým dôkazom toho, ako je možné svoje detské sny pretaviť do reality. “Už ako malá som tušila, že tanec je to, čomu sa chcem venovať a čo ma bude napĺňať. Cez mnohé tanečné štýly som sa ako deväťročná pretancovala k latinu a dnes sme spolu už takmer dve desaťročia. Vedomosti a techniky, ktoré som vďaka množstvu tréningov a vystúpení nadobudla dnes rada odovzdávam ďalej.” Zuzka sa z kvarteta La Rosa venuje latinu najdlhšie a jej bohaté skúsenosti nás neustále posúvajú vpred. Okrem toho, že je mozgom väčšiny našich choreografii a tréningov, vždy nás aj po rokoch prekvapí svojou hypermobilitou.

Laura

 

 

Pre Lauru je tanec skutočnou vášňou a venuje sa mu už od útleho detstva. „Začínala som ako štvorročné, bacuľaté, nemotorné dievčatko bez zmyslu pre rytmus. Radosť z tanca však prekonala všetky počiatočné nedokonalosti a dnes je neoddeliteľnou súčasťou každého môjho dňa. Milujem ten pocit, keď sa mi rozprúdi krv v žilách a zasiahne ma príval pozitívnych emócii.” Laura si od detstva prešla množstvom tanečných žánrov, od ľudových tancov sa cez írske dostala až ku svojej srdcovke, vášnivému latinu. Dnes je neodmysliteľnou členkou tanečnej skupiny La Rosa a šéfkou oddelenia ,,kritiky”. Svojou precíznosťou sa činí o vyladenie aj tých najmenších detailov. Navyše, aj zo sivej myšky dokáže vykúzliť princeznú, naša make-up artistka má jednoducho zlaté ruky.

Klára

 

Keď si predstavíte surový diamant, nie je lesklý, neblyští sa, práve naopak, jeho štruktúra je iná, akú má napokon vyblýskaný kúsok drahokamu zasadeného do šperku. Taká je naša Klára, navonok síce značne flegmatická, ale v konečnom dôsledku veľmi humorná osoba. “V momente, keď zaznie hudba, či stojím na pódiu alebo v tréningovej sále, explózia temperamentu sa chce z môjho vnútra predrať až na povrch. Ten pocit jednoducho milujem.” Kaja, ako našu Kláru volajú úplne všetci, si našla cestu k tancu na záklanej škole, keď ju očaril úplne nový žáner, hip-hop. Neskôr však okúsila aj mnohé iné moderné tanečné štýly. Ak Zuzka je mozgom našich choreografii, potom Kaja so svojimi bláznovstvami naopak predstavuje rušivejší element našich tréningov. Ale zo smiechu sú tehličky, nie?

Patrícia

 

Ťažko povedať, či existujú pohybové aktivity, ktoré naša Patrisha v detstve nevyskúšala. Keď ako dvojročná tancovala bez hudby, bolo zrejmé, že to energické stvorenie bez pohybu neobsedí. Neobsedela. Keď som mala päť rokov, rodičia ma vzali na mažoretky a odvtedy som sa prakticky nezastavila. Tancovala som moderné žánre, hip-hop, breakdance či MTV dance, no keď som mala asi 15 rokov, videla som karneval v Rio de Janeiro. Zmyselnosť, ženskosť a energia, no najmä pestrofarebné kostýmy si ma absolútne získali.” Patrícia si svoje obzory neustále rozširuje a od roku 2019 sa aktívne venuje aj športovému poledance-u. Navyše, Paťka dokáže aj z posledných zvyškov látky a pár trblietavých kamienkov vykúzliť jedinečný kostým, čím dokazuje svoju všestrannosť.